Przejdź do treści

Warsztaty

Warsztaty odbędą się drugiego dnia konferencji w piątek

Warsztat: Zarządzanie ryzykiem w projekcie jako jedna z płaszczyzn efektywnej współpracy z użytkownikiem końcowym

Prelegent: Mateusz Mayer – Beiersdorf

Czy kierownik projektu może spać spokojnie, gdy ryzyka narastają? Co zrobić, gdy wszystkie zidentyfikowane ryzyka są krytyczne? A może interesuje Cię, jak prawdopodobne jest, że meteoryt zniszczy Twój najnowszy projekt? Jeśli tak, zapraszamy na warsztaty, gdzie poznasz skuteczne metody identyfikacji, analizy i zarządzania ryzykiem. Będzie też czas na praktykę oraz wymianę doświadczeń.

Mgr inż. Mateusz Mayer, absolwent Politechniki Poznańskiej, ma ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych, inżynieryjnych, wdrożeniowych i digitalizacyjnych. Pasjonat angażowania użytkownika końcowego oraz tworzenia efektywnych procesów komunikacji w projektach. Certyfikowany Project Management Professional (PMP). Jego dynamiczne podejście i umiejętność prostego tłumaczenia złożonych procesów sprawiają, że potrafi zainspirować do działania nawet w najbardziej wymagających projektach. Certyfikowany Project Management Professional (PMP), z bogatym doświadczeniem na arenie międzynarodowej, pomoże Ci zrozumieć, jak zarządzać ryzykiem z maksymalną skutecznością.

 Warsztat: Planowanie kariery to zadanie zespołowe

Prelegent: dr inż. Filip Odważny – Beiersdorf

Jak zarządzanie projektami może pomóc w planowaniu własnej ścieżki zawodowej i naukowej? Czy można łączyć pracę zawodową ze studiami na każdym etapie edukacji? Jakie wyzwania stoją przed tymi, którzy chcą rozwijać swoją karierę i jednocześnie kontynuować naukę? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy warsztatów prowadzonych przez dr inż. Filipa Odważnego.

Dr Filip Odważny to specjalista z ponad 10-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami, zdobytym podczas pracy w koncernie Beiersdorf. Jego kariera obejmuje pracę w zespołach technicznych, logistyce produkcji i ciągłym doskonaleniu procesów. Wspierał projekty lokalne w Polsce, a także, pracując w centrali firmy w Hamburgu, projekty globalne na trzech kontynentach. Obecnie koncentruje się na cyfrowej transformacji produkcji i automatyzacji procesów logistycznych. Dr Odważny ukończył studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Poznańskiej, a także studia doktoranckie, równocześnie rozwijając swoją karierę zawodową, pracując na pełen etat. Jest zaangażowany w działalność dydaktyczną, prowadząc zajęcia na uczelniach w Polsce i Niemczech. Jest autorem 11 publikacji naukowych oraz uczestnikiem licznych krajowych i międzynarodowych konferencji.

Warsztaty będą doskonałą okazją do zgłębienia tajników planowania kariery! Nie przegap tej szansy!

Warsztat: Artykuł w top tier journal – Święty Graal? Niekoniecznie!”.

Prelegent: dr hab. Patrycja Klimas – UE we Wrocławiu

Warsztat przybliża proces publikowania w renomowanych czasopismach w przekroju przygotowania publikacji, przygotowania zgłoszenia publikacji w systemie wydawnictwa, rewizji artykułu w czasie recenzji. Zagadnienia omówione zostaną z różnych perspektyw podmiotowych tj.  badacza przygotowującego publikację, recenzenta, a także redaktora sygnalizując aspekty wymagające szczególnej troski, a nierzadko w ogóle uświadomienia.
 

Prof. dr hab. Patrycja Klimas jest pracownikiem Katedry Zaawansowanych Badań w Zarządzaniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jako naukowiec specjalizuje się w badaniach z obszaru zarządzania strategicznego, skupiając się na współpracy międzyorganizacyjnej oraz koopetycji rozpatrywanej w kontekście diad, sieci i ekosystemów. W szczególności zajmuje się badaniem przyczyn, czynników napędowych i rezultatów zjawisk międzyorganizacyjnych. Drugim obszarem Jej zainteresowań jest metodyka badań prowadzonych w ramach nauk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk o zarządzaniu i jakości.

Jej zainteresowania oraz projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w Polsce i Komisję Europejską skierowane są głównie na branże high-tech i kreatywne, obejmujące m.in. lotnictwo, przemysł gier wideo, rozrywkę i turystykę. W swojej pracy badawczej wykorzystuje zarówno metody jakościowe, jak i ilościowe, specjalizując się w analizie regresji, modelowaniu równań strukturalnych oraz analizie sieci społecznych, a ostatnio także analizie warunków koniecznych.

Wyniki jej badań są publikowane na łamach prestiżowych czasopismach naukowych (np. Long Range Planning, Industry Marketing Management, European Management Review, European Management Journal, Journal of Business Research, Review of Managerial Science; Entrepreneurship Research Journal). W obszarze metodyki badań jest cenionym ekspertem prowadzącym liczne szkolenia i warsztaty dla pracowników naukowych różnych rodzimych uczelni.

Warsztat: Scientometria w praktyce, czyli VOSviewer i jak z nim pracować.

Prelegent: mgr inż. Iwona Michałowska – WIZ Politechnika Poznańska

Czy analiza literatury zawsze musi wyglądać tak samo? Czy z wyszukanych do pracy publikacji możemy wykorzystać tylko abstrakt? A co, jeśli z utworzonej bazy artykułów naukowych, możemy utworzyć wizualizację, dzięki której udowodnimy swoją tezę, zweryfikujemy lukę badawczą i sprawdzimy najbardziej popularne obszary badań? Jeśli chcecie się dowiedzieć czym jest analiza scjentometryczna oraz jak urozmaicić swoje przeglądy literatury to ten warsztat jest właśnie dla Was.

Warsztat: Obliczenia kwantowe jako element hybrydowej infrastruktury wspomagającej analizę i rozwiązanie problemów miedzy innymi z szeroko pojętej optymalizacji

Prelegent: Piotr Rydlichowski

Uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera informatyki (2003), koordynator projektów technologii kwantowych w PCSS. Ukończone w 2008 studia doktoranckie z zakresu nowoczesnej inżynierii informacyjnej Obszary badań i prac badawczo-rozwojowych: optyczne koherentne systemy transmisji danych, modelowanie rozkładu i metod numerycznej symulacji propagacji fal elektromagnetycznych w różnych ośrodkach, optyka kwantowa, pomiary optycznych systemów transmisyjnych, obliczenia kwantowe – hybrydowe systemy oraz algorytmy, modelowanie oraz symulowanie globalnych systemów nawigacji satelitarnej, komunikacja kwantowa – technologia kwantowej dystrybucji kluczy. Doświadczenie w projektach: uczestnik i kierownik aspektów technicznych wielu projektów krajowych i europejskich, m. in. GEANT, ROAM, COMPLETE, OPENQKD, PIONIERQ, SEQRET.

Warsztat: Zarządzanie czasem

Prelegent: dr inż. Rafał Mierzwiak

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu nowoczesnych metod organizacji czasu niezbędnych w skutecznym i efektywnym wykonywaniu zadań w życiu zawodowym oraz pozazawodowym. Szczególny nacisk zostanie położony na następujące tematy: współczesne uwarunkowania efektywnego zarządzania czasem, specyfikowanie celów, zasady i wartości w procesie formułowania celów, macierz pilne-ważne oraz elementy metodologii GTD.

Rafał Mierzwiak ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku Zarzadzanie i Marketing. W swojej karierze zawodowej specjalizuje się w zakresie implementacji systemów projakościowych w
przedsiębiorstwach oraz innowacyjnych heurystycznych technik i metod zarządzania. Posiada doświadczenie trenerskie w branży produkcyjnej, budowlanej, spożywczej, finansowej oraz IT. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Marketingu i Rozwoju Organizacji Politechniki Poznańskiej. Swój staż podoktorski odbył na NUAA w Nankinie, gdzie kierował projektem badawczym sponsorowanym przez China Postdoctoral Science Foundation. Posiada na swoim koncie wiele publikacji naukowych w polskich jak i zagranicznych periodykach naukowych. Jego specjalnością badawczą jest kwalitologia, prakseologia oraz teoria systemów szarych. Pozazawodowo interesuję się historią antyczna, filozofią oraz numizmatyką.